FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu plānošana

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Reliģija un baznīcas

Laulības baznīcā, vai ir nepieciešams iesniegums?

E
Elis 18.04.17. 15:43 | Kāzu datums: 26.08.2017

Sveikas!
Uzreiz atvainojos, ja jautājums ir galīgi glups, bet 100% info es atrast nevaru. Jautājums tām, kas ir laulājušās baznīcā vai to darīs.
Ar dzimsarakstu nodaļu taču man nekas nav jādara? Respektīvi, nekāds iesniegums nav jānes, visu nokārto mācītājs pats? Zinu, ka agrāk tā nebija, bet tagad esmu lasījusi, ka mācītājs pats to visu nokārto?

6 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
E
Elis 18.04.17. 20:35 | Kāzu datums: 26.08.2017

Liels jums paldies! Jūs man ļoti palīdzējāt, nu viss ir skaidrs. :)

minka5g 18.04.17. 17:59 | Kāzu datums: 19.08.2017

Mēs laulāsimies baznīcā.
Bijām ar savām pasēm uz dzimtsarakstu nodaļu, izņemt izziņu ( tur jaāizpilda par sevi info , kā arī par lieciniekiem). Šī izziņa ir derīga 6 mēnešus, var izņemt jebkurā nodaļā. Tālāk šo izziņu iesniedz mācītājam un tad jau viņš kārto tālā visas lietas. :)

I
Ilze_K 18.04.17. 17:02 | Kāzu datums: 28.08.2016

Jā, vismaz mūsu gadījumā tā bija, devāmies vienkārši uz tuvāko dzimtsarakstu nodaļu, aizpildījām visu, kas nepieciešams, samaksājām valsts nodevu (14 eur ar kaut ko) un saņēmām savu izziņu, ko pēc tam nodevām mācītājam. 

E
Elis 18.04.17. 16:40 | Kāzu datums: 26.08.2017

Paldies, nu tapa skaidrāks. Tad mums ir jādodas vienkārši uzrakstīt iesniegumu, lai dabūtu izziņu, ko nododam tālāk baznīcā cik saprotu ja? Tad mēs varam doties uz jebkuru dzimsarakstu nodaļu? Laulības būs Rīgā, bet paši neesam no Rīgas.

I
Ilze_K 18.04.17. 16:35 | Kāzu datums: 28.08.2016

Īsti nezinu vai mācītājiem ir pilnvaram šai lietai, bet varat pajautāt savam mācītājam. Arī mēs laulājāmies baznīcā (ārpus Rīgas), bet pirms tam devāmies uz dzimtsarakstu nodaļu Rīgā uzrakstīt iesniegumu. Izziņa par to, ka varat laulāties ir derīga 6 mēnešus, jāsaņem vismaz mēnesi pirms precībām. Konkrētu kāzu datumu nejautāja, pat nejautāja kur precēsimies. Liecinieki it kā ir jāieraksta, bet to var arī vēlāk nomainīt (mēs tā izdarījām), nebija jāraksta atkārtots iesniegums, tikai pateicām īstā liecinieka datus savam mācītājam. 

a
augusta 18.04.17. 16:11

Laulājāmies baznīcā, bet uz dzimtsarakstu nodaļu pirms tam bija jāiet pieteikt, tur visu izskaidro (līdzi pases un jāzin datums, arī liecinieku vārdi, uzvārdi, personas kodi).