FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu mēnesis

Jautā citiem un dalies savā pieredzē

Augusts, 2018

Augusta līgavas 2018

M
Maismel 18.07.17. 11:45 | Kāzu datums: 18.05.2018

Ir jau vēl kāds kurš svinēs kāzas nākamā gada augustā? Ko jau esat sākuši darīt?

20 komentāri
Skatīt ziņojumus: Augoši Dilstoši
l
laura.saulite 14.03.18. 08:42 | Kāzu datums: 24.08.2018

Elfa,
Mičošana man sagādāja lielas galvas sāpes, kad biju vedējmāte māsai. Es ļoti daudz un ilgi meklēju dažādus fortmātus un kā un kāpēc vispār tā mičošana ir nepieciešama.
Es domāju, ka sanāca smuki, mums vienā pusē bija puiši, otrā meitenes, līgava gāja gar meitenēm un līgavainis gāja gar puišiem. Tādā veidā simboizējot, ka viņi oficiālie iesoļo sievas un vīra statusos. Domāju tekstus, dzejoļus, kāpēc un ko teikt, visas aubes, priekšauti, nodevām plīvuru un kājas lentu. Tagad atceros, mičošana man bija vislielākais izaicinājums. 
Bet 2016 gadā es biju kāzās, kur bija folkloras kopā, tas bija lieliski, man tik ļoti patika kā viņi jauno pāri nomičoja, bija jautri, smieklīgi, aktīvi. Ja man būtu liekas finanses es noteikti savās kāzās gribētu šo kopu, lai nomičo mūs. Bet mēs diemžēl nevaram 300 + rekvizīti, atļauties, jo tie kurus mēs gribētu tā maksā, it kā nav daudz uz visa fona, bet man jau tā visas manas vēlmes iet pāri budžetam :D
Man liekas ka mičošanai vajadzētu būt, vienalga kādā formātā, jo tā ir iespēja pateikt visiem paldies. :) Es vispār esmu ļoti uz tradīcijām. Zinu, ka daudzas meitenes nevēlas sev kāzas ar tradīcijām un tā, bet mums atkal tieši ļoti gribas, lai ir viss. :)
 

Kotibe 14.03.18. 10:26

laura.saulīte - kāpēc saki, ka mičošana ir iespēja visiem pateikt paldies?.. man tas vairāk saistās ar rituālu, kurā meiteni/puisi ievada sievas un vīra kārtā 

l
laura.saulite 14.03.18. 10:55 | Kāzu datums: 24.08.2018

Kotibe, protams, Tev taisnība, tas ir galvenais, rituāls. Bet to biju domājusi, ka parasti pēc mičošanas var pateikt paldies un iedot dāvnau vedējiem un vecākiem. Jo pēc mičošanas viņi var ievilkt elpu, nu tas ir manā gadījumā, jo mičošanu mums vedēji vadīs. Līdz ar to ātrāk viņiem teikt paldies es jēgu nerezu. Protams, es ticu, ka viņi visu dienu saņems paldies no mums, jo es nezinu, ko viņi mums ir sagatavojši, bet mutiski. :D
Tā pat arī vecākiem, pie galda droši vien teiksim kādus pateicības vārdus, bet pēc mičošanas pasniegsim viņiem dāvanas :) Nu tā es to biju domājusi. 
Praktiski man ir tā, es zinu, ka baznīcā mums ir jābūt 13:00 :D un to ka viesi ierodas viesu namā 18:00, ko visu pārējo ir ieplānojuši vedēji es nezinu. 

laurensija2018 14.03.18. 13:51 | Kāzu datums: 18.08.2018

sveikas, mums mičošana būs sagatavota no vedēju puses, zinu to, ka negribam nekādus salūtus vai ko tamlīdzīgu, iespējams būs dzintara pulvera mešana, sirds dedzināšana, vainadziņa noņemšana un ājas lenta, paldies teikšana visiem,

E
Elfa 14.03.18. 15:30

Liels paldies par viedokļiem un pieredzi!
Njā, mēs jau esam folkloras kopu, vanadziņu/aubi un kājas lentu atmetuši kā idejas, tāpēc kas cits jādomā. :D Ļoti gribējās laist gaisā papīra laternas (tik skaisti izskatās un svinības notiek vietā, kur to var darīt), bet nepatīk ideja, ka piesārņo dabu un kaitē - kaut kur jau tās laternas tik un tā nosēžas. Varbūt jāizdomā kas ar brīnumsvecītēm, arī skaisti foto izskatās. Vai arī jāliek vedējiem, lai šo izdomā (bet man liekas, ka neizturēšu nezinot, esmu ļoti plānojošais cilvēks :D ). Ehh, man vispār jāizdomā, kā uztaisīt kādu romantisko rituālu/ceremoniju ballītes laikā, jo oficiāli laulība tiks noslēgta ārzemēs vairākas dienas pirms tam.

Vai šeit ir kāda, kas īrēs vai ir īrējusi telti pasākumam ārpus telpām? Mums sliktu laikapstākļu gadījumā telpās varētu mazliet pietrūkt vietas, doma, ka vajadzētu ārā papildu telti vai nojumi gadījumam, ja līst, bet nav ideju, cik lielu un cik tas vispār maksā. Vēl liekas, ka teltīs parasti ir liels bezgaiss. Bet vispār jau jācer, ka būs labs laiks. (: 

r
rutuxs 14.03.18. 16:43 | Kāzu datums: 20.02.1993
eifeleprecos 14.03.18. 19:04 | Kāzu datums: 18.08.2018

Kotibe - nebūt nav tā, ka nebūs it ne kā. Būs kopbildes ar viesiem un visticamāk pirmais tosts lādā skaistā vietā paceļam uz viesu namu. Mums viss ļoti tuvu, tādēļ viss tiek kompakti plānots. Tad viesi dodas uz viesu namu, bet mēs ar lieciniekiem un fotogrāfu uz liecinieku izvēlēto maršrutu. 

taču nekadas ekskursijas vai izklaides nav plānotas. Gribējām mīlestības rituālu kopā ar viesien, bet saimniecība jau rezervēta. 

mičošana - tā sagādā galvassāpes. Gribētu, bet īsu un netradicionālu. Par mani būtu skaidrs - nekada priekšauta un aubes, visticamāk skaistums no La Crown. Vīram vēl jāpadomā. 
lūgšu lieciniekiem padomāt kreatīvas idejas. Tapat ari nekadas folkloras dziesmas nevelamies, mes tik ļoti neesam tik tautiski. 

kā jums ar līgavas pušķa mešanu - būs??

E
Elfa 14.03.18. 23:42

Rutuxs, paldies, tur jau skatījos, bet nederēs no Siguldas - svinam citā Latvijas pusē. (: Galvenokārt drīzāk domāju, varbūt kādai ir personīgā pieredze, cik lielu telti vajag un cik ērti tas vispār ir.

Eifele, līgavas pušķa mešana būs, draudzenes pieprasa. :D Tikai nezinu, ko ar to pušķi darīt, ja oficiālā ceremonija būs iepriekš; laikam jau jāpasūta jauns / kopija uz šo pasākumu.

Kotibe 15.03.18. 07:59

Es domāju mest savu pušķīti, pagaidām gan vēl neesmu izdomājusi, vai īsto, va kopiju. Laikam jau jāmet īstais.. kaltēti ziedi man ne visai patīk 

l
laura.saulite 15.03.18. 08:31 | Kāzu datums: 24.08.2018

Es arī domāju mest pušķi, par cik man nav interese kaltēt savējo, tad es metīšu īsto. Māsai bija kopijas pušķis, tagad viņas īstais karājas laukos, nezinu, man negribas tērēt vēl lieku naudu kopijas pušķim. It kā jau nav dārgi pasūtīt mazāku kopijas pušķi, bet tomēr, tāpat viņš karāsies nevienam nevajadzīgs īstais. Un nākot tuvāk nauda noderēs visam kam citam. Jau tagad jūtu, ka būs grūti ar finansēm. :D

Ja nav noslēpums, kāds ir jūsu budžes īpašajai dienai? Man pagaidām iet stipri pāri tam cik biju gatava tērēt, tāpēc tagad meklēju visu uz ko ietaupīt. :D Negribēju tērēt vairāk par 8 000 eiro, bet man izskatās ka būs visi 10 :/ Bet mums dārgākais ir ēdināšana, kopā ir 80 viesi ar visiem bērniem. Bet es jau zinu, ka daži iespējams no viesiem nebūs. Vienim draugiem, brālēns arī precās 24.augustā :D 

S
SaivaEinars 15.03.18. 09:59 | Kāzu datums: 03.08.2018

Mēs centīsimies iekļauties 5 000 (gredzeni mums izmaksāja kopā zem 300, kleitai plānoju 100-150 pasūtīt no ebay vai tamlīdzīga veikala, dārgākais ir ēšana uz 50 cilvēkiem 1000 + vēl alkohols tikpat 1000, viesu namu nevajag, jo mums skolas zāle ir par velti ar palikšanām klasēs (esmu jau bijusi uz šādām kāzām un bija ļoti forši), deja un fotografēšanās pilī un pils dārzā mums par velti - vispār daudz tādas lietiņas, kur mums stāv eņģelis klāt :D izskatās, ka arī kāzu mašīnu no muzeja varēs sarunāt pa lēto vai par barteri).
Par pušķi visu laiku domāju, ka metīšu kopiju, bet tagad pēc jūsu komentāriem toč padomājot ka viņš mētāsies.... vai man to vajag...

d
dižkleita 15.03.18. 14:10 | Kāzu datums: 18.12.2017

Mēs cenšamies iekļautied budžetā līdz 4000, pagaidām it kā viss ir ok. Ietaupām, pasūtot dažādas dekorācijas un smukumlietas ali. Fotogrāfu arī ņemam tikai uz ceremoniju un nelielai fotosesijai, nevis visai dienai. Gredzenus netaisījām pie juveliera, bet gan pirkām Polijā, kur protams tās cenas krietni demokrātiskākas. Lielākās izmaksas kā jau visām- ēšana un viesu nams. Alkohols pat tik dārgi nesanāk, nu vismaz tā nejūtās, jo pirkām laicīgi, akcijām, pirms tika paceltas cenas :D
Līgavas pušķi metīšu! Mums būs tāds pārsteigums neprecētajām- mans pušķis būs "sadalīts" vairākos mazos pušķīšos, kad metīšu, atsiešu savienojošo lentīti un tad tas pušķis tiks vairākām- kā arī paliks man. ;)
Sākumā likās, ka neko daudz no vedējiem neprasīsim, taču tagad sanāk, ka vedēji iesaistās ļoooti daudz, pilnīgi sirdsapziņas pārmetumi, ka mūsu dēļ viņiem papildus galvassāpes.

S
SaivaEinars 15.03.18. 14:25 | Kāzu datums: 03.08.2018

Jautājums par kuru tagad sāku domāt- tās kuras precēsies baznīcā- kur jums būs pirmais tosts un uzkodas? Pie baznīcas ārpusē? Kas to visu sagatavos un ja gadījumā līs? Kāda ir jau šo lietu izdomājusi?

pika.sniega 15.03.18. 14:39 | Kāzu datums: 18.08.2018

Man būs tur pat pie baznīcas, centīšos dabūt kādu cilvēku no turienes kur uzkodas sūtīšu, lai visu sakārto un izdara kamēr notiks ceramonija. Es neesmu pieļāvusi domu, ka varētu līt lietus, jo man ceremonija būs baznīcā, bet zem klajas debess. Domāju, ja nāks tuvāk un tādi laikampstākļi būs iespējami sapirkšu caurpīdīgos lietussargus, lai gan arī varētu izmantot to baznīcas daļu, kura ir zem jumta, bet domāju ka reālāks risinājums varētu būt lietussargi. :) 
Un ja būs paredzēts lietum būt, lai jau, es domāju ka šo dienu tādi sīkumi nespēs sabojāt, vēl skaistākas bildes, vairāk emociju. :) 

Kotibe 15.03.18. 14:58

Mums arī ceremonija brīvā dabā. Būs labs laiks. Es zinu :D

M
Melisa 15.03.18. 15:34 | Kāzu datums: 18.08.2018

Sveikas!

Man make-ups ar frizūra izmaksās 90eur, bet Rīgā lētāk neatradu.. :)
Mums ceremonija būs 13:00, bet restorānā viesi ieradīsies uz 16:00. Domāju ap 14:00 visi dosies prom no dzimtsarakstu nodaļas - mēs uz 2h fotosesiju, viesi - kas to lai zina :D Iespējams kāds izmantos šo starplaiku, lai nomestu mašīnu mājās. 
Beigās kleitu nopirku salonā Jūlija - vienīgā pozīcija, kur neiekļāvos savā budžetā. Bet nu ko lai dara, ja uzvelk mugurā un saprot, ka ir īstā. Tagad atliek nopirkt kurpes man un uzvalku līgavainim. 
Pušķi metīšu savu, lai gan skaitās, ka tu aizmet savu laimi, tāpēc parasti taisa kopiju. Bet man tas liekas muļķīgi. 
 

l
laura.saulite 16.03.18. 08:26 | Kāzu datums: 24.08.2018

Ooo wow. Meitenes, es apsveicu tās kurām sanāk iekļauties līdz 5000. :)
Mums viesu nams ar ēdināšanu izmaksās tikai līdz 5000, tas mums ir arī dārgākais, jo mums ir plānots ap 80 viesiem. Pirms mēs visu vēl sākām taisīt, es līgavainim teicu, taisam mazas kāzas, sarakstamies un maza ballīte tuvākajiem, bet viņš iebilda. No manas puses viesi būs līdz 30 cilvēkiem, visi pārējie ir no līgavaiņa puses, ļoti liela ģimene viņam ir. :) Bet vakar, kad pateicu izmaksas, viņš saķēra galvu un pats smējās, ka vajadzēja darīt tā kā es no sākuma jau teicu :D
Tagad es taupu uz visu iespējamo, kur es zinu, ka varu ietaupīt. :)
Par uzkodām pēc ceremonijas es esmu sākusi domāt, bet vēl neko nezinu. Mums maijā būs laulāto kursi baznīcā pie mācītāja un viņa sievas, tad es arī uzprasīšu kā ir vai mēs varam sagatavot tādu kā mazu galdu ārā pie baznīcas, kamēr mēs fotografējamies ar viesiem, lai var arī uzkost un pirmo tostu pateikt, ja nē, tad mums ir jādomā, kur uztaisīt šādu padarīšanu, jo no ceremonijas līdz viesu namam viesiem laiks būs ap 3 stundām, un loģiski, ka viesiem noteikti gribēsies kaut ko uzkost.

E
Elfa 16.03.18. 10:30

Lai gan neesmu kopējo rēķinājusi, mums summas noteikti būs mazākas, jo tikai 35 - 40 cilvēki un nav jāmaksā par telpām; ēdiens būs uzkodas un zupa uz ugunskura; organizēšanā un pakalpojumos daudz palīdz draugi un paziņas. Mēs laikam ņemsim fotosesiju atsevišķi no kāzam, lai nav par to jādomā tajā dienā. Būs tikai divi draugi, kas pasākumā šo to pafotografēs. Pašlaik cenšamies ļoti pakāpeniski pirkt alkoholu un tml., lai nav beigās milzu pārsteigumi.

Vai jūs visas laulāsieties baznīcā? Pēc sarunām te izklausās, ka lielākā daļa baznīcā. (:

P
Piparsz 16.03.18. 16:00 | Kāzu datums: 11.08.2018

mēs nelaulāsimies baznīcā, bet gan brīvā dabā kkur pie viesu nama.  šomēnes beidzot vajadzētu laikam atrast ielūgumus un pasūtīt tos. pagājušo nedēļ biju kleitas meklējumos uz Ingrida Bridal, no sākuma likās, ka neviena nepatīk, bet tagad sāku domāt, ka viena tomēr bija tīri ok, ja ieviesīšu visus uzlabojumus, kurus gribu. :D

eifeleprecos 16.03.18. 18:56 | Kāzu datums: 18.08.2018

Elfa - mēs laulāsimies dzimtsarakstu nodaļā. Neesam baznicas cilvēki. Mums Valmierā ļoti skaista dzimtsarakstu nodaļa un ceremonijas zāle, mūs pilnībā apmierina.