Pirmdiena, 03. augusts
Vārda dienas: Augusts

Reģistrēties

Dažādi

Kā top kāzu torte Kūkotavā?

26.04.2011

Komentāri (4)

Liela daļa pagājušā gada līgavu savu kāzu torti uzticēja gatavot Kūkotavai. Saruna ar Kūkotavas īpašnieci Lieni Tomsoni par to, kā top kāzu tortes viņas meistardarbnīcā, un kādas ir šī gada tendences kāzu tortēm.

Pievienot piezīmēm Izdrukāt

Kontaktinformācija

Kūkotava, kāzu tortes un citi gardumi

Kur sākās Tava Kūkotava?


Kūku cepšana, dažādu gardumu radīšana ir mans darbs un reizē vaļasprieks. Pirms Kūkotavas atvēršanas es savas mājas virtuvē cepu tortes un gatavoju dažādus konditorejas izstrādājumus gan savas ģimenes priekam, gan, izpildot draugu un paziņu pasūtījumus. Mani gardumi tika novērtēti, draugi tos ieteica saviem draugiem, un tā pamazām pasūtītāju pulks auga arvien lielāks un lielāks. Vienā brīdi es sapratu, ka mājas virtuve jau ir pārvērsta par kaut ko līdzīgu ceptuves ceham un ka ir jādomā par nopietnu darbošanos šajā jomā. Turklāt, lai spētu izpildīt visus pasūtījumus, man vajadzēja palīgus.

Doma par savu konditoreju man bija sen – to biju izsapņojusi kā atvērta tipa ražotnīti, kur es cepu un dekorēju tortes, darbojos ar šokolādi, kas ir mana lielā mīlestība kopš bērnības. Iespējams, bija pienācis īstais brīdis sava sapņa īstenošanai. Bija neliels satraukums un neziņa vai viss aizies, kā cerēts, bet kopumā iekšējās sajūtas teica, ka viss būs kārtībā. Es vienmēr paļaujos uz savu intuīciju un tā mani nekad nepieviļ. Man bija skaidrs mērķis un vīzija, kā visam jābūt un ko es vēlos dot saviem klientiem.

 

kukotava-18.jpg - 50.43 KB 

 

kukotava-15.jpg - 41.18 KB 


Kāpēc tieši Kūkotava?


Nosaukums Kūkotava ir mans joks... Kad zīmola dizaineris jautāja: kā nosauksim šo vietu? Par konditoreju, beķereju, maiznīcu utml.... es saraucu degunu un teicu: saucam taču par Kūkotavu. Sākumā šis nosaukums likās smieklīgs, domāju - ko cilvēki domās, kā sapratīs... Bet viss pavērsās ļoti labi, un, jāatzīst, ka reti man nācies sastapt zīmolu, kas tik lielos ātrumos ir iemantojis atpazīstamību. Man patiess prieks par to un esmu pateicīga mūsu dizainerim, ka pārliecināja mūs šo joku uztvert nopietni. 

 

  kukotava-01.jpg - 47.98 KB

 

Kas jādara jaunajam pārim, kas apsver domu savu lielās dienas torti pasūtīt Kūkotavā?


Jaunajam pārim ir jāsazinās ar mani, un tad mēs vienojamies par tikšanos, jo klātienē vienmēr ir daudz labāk un saprotamāk izrunāt visas nianses. Ir iespēja nodegustēt kūkas, apskatīt kūku variantus un izsapņot kopīgi tieši savu kāzu kūku. 

 

kukot-03.jpg - 52.31 KB 

 

kukot-02.jpg - 71.78 KB
 

 Kā top kāzu torte Kūkotavā?


Kad esmu uzklausījusi jaunā pāra domas, vēlmes, ķeros klāt pie domāšanas. Vispirms man svarīgi zināt, kas jaunajam pārim vislabāk garšo, kā arī, kas negaršo, lai varētu perfekti izdomāt vēlamo garšu. Tad man jāzina, cik cilvēki plānoti, kur notiks kāzas, vai pāris vēlas kūku vairākos stāvos. Tad seko dizaina izstrāde - atkarībā no pildījuma un pāra vēlmēm top kūkas dizains. Tas var būt: balta kūka pārvilkta ar cukura masu, ar marcipānu pārvilkta kūka, kūka ar šokolādes malām, ar krēmu apsmērēta kūka, no tā izriet dekori - šokolādes/ marcipāna/ cukura mastikas ziediņi, lapiņas, figūriņas, dzīvie ziedi, ogas, augļi, apgleznota kūka utml.

 

kukot-05.jpg - 52.93 KB 

 

kukotava-11.jpg - 35.16 KB 

 

Vai ir kādas īpašas domas vai emocijas, kas tevi pārņem, gatavojot kāzu torti?

Pirmās domas un emocijas jau pārņem, kad ieraugu jauno pāri. Man ir uzreiz savs viedoklis kāda kūka šim pārim piestāvētu, bet vispirms uzklausu vēlmes. Ir pāri, kuriem ir savi simboli, ir - kas ir ļoti romantiski (to uzreiz var pateikt), ir tādi, kam gribās minimālisma, askētiskuma pieskaņu, ir pāri, kas vēlas fantastiski garšīgu kūku un kuriem dizains nemaz nav svarīgs, ir arī pāri, kas nezina kādu kūku vēlas, tad nu man ir brīva vaļa fantāzijām. Visas šīs nianses es ņemu vērā, un tas man palīdz kūkas tapšanā. Katrs pāris man ir īpašs, katram tiek veltīta īpaša uzmanība, un visas līdz šim radītās kūkas ir savā ziņā neatkārtojamas. Tās nevar nokopēt, jo tajās taču ir ielikta enerģija, domas, sapņi, kas attiecas uz kādu konkrētu pāri.

 

kukotava-08.jpg - 32.14 KB

 

Kuras no Kūkotavas tortēm visbiežāk ir iecienītas kāzās?


Visiecienītākās ir Kūkotavas īpašā kūka, vārītā krēma kūka, biezpiena kūkas dažādās variācijās, zemeņu un ogu kūkas, ir pāri, kas vēlas šokolādes kūkas. Bet, pat ja arī pāris izvēlas, piemēram,  vārītā krēma kūku, tā vienalga būs īpaša - vai nu ar savu dizainu, vai nu ar kādām papildinošām garšas niansēm.    

 

kukot-01.jpg - 53.73 KB

 

 Vai kāzu tortēm mēdz būt sava mode? Kādas tendences vērojamas šai vasarai?


Jā, kāzu tortēm pilnīgi noteikti ir savas modes tendences. Pagājušā gadā bija vērojama violeto toņu gamma, šogad zaļā krāsa ir topā. Arvien populārākas paliek mazās kūciņas - cup cakes.

 

 kukotava-20.jpg - 22.53 KB  dazadi-024.jpg - 42.87 KB

 

Kūkas modi nosaka arī tas, kur dzīvo jaunais pāris. Piemēram, meitenes, kas dzīvo ārvalstīs un precas ar ārzemnieku, noteikti izvēlas perfektās baltās ar cukura mastiku apvilktās kūkas, vairāk izvēlas dzīvos ziedus. Latviešu pāri vairāk izvēlas vienkāršāku dizainu, bet noteikti daudz ogas, šokolādi, slāvu tautības pāri noteikti gribēs kādu figūriņu, lentas, apzīmētas kūkas ar dažādiem raktiem, zelta bumbiņām.

 

kukotava-10.jpg - 27.34 KB 

 

kuko-03.jpg - 47.71 KB 

 

Vai ir kādi toršu veidi, kas ir vairāk piemēroti kāzām un tādi, ko Tu labāk neiesaki izvelēties?


Kāzām es noteikti neieteiktu jogurta tortes un putukrējuma tortes – tās, manuprāt, ir pārāk vienkāršas. Man ļoti patīk, kad torte ir interesanta un  ar neparastām garšas niansēm, interesantiem biskvītiem... piemēram, zemeņu torte ar baziliku, pistāciju biskvīts, baltās šokolādes biskvīts utml. Tortes veids, protams, ir atkarīgs no laika, kad kāzas notiek. Vasaras karstumā grūti ir strādāt ar šokolādi. Kaut arī pagājušā vasara bija ļoti karsta un ļoti daudzi pāri izvēlējās šokolādes tortes, mēs tikām galā un tortes veiksmīgi pasargājām no saules stariem un augstās temperatūras. 

 

kukotava-05.jpg - 39.4 KB 

 

Vai ir kādas īpašas atmiņas no pagājušās vasaras kāzām un ceptajām tortēm?


Jā, protams, man ir ļoti daudz skaistas atmiņas par pagājušā gada kāzu tortēm. Laiks bija ļoti saspringts, bet, ja man bija pasūtīta kāzu torte, tad atpūta un visas citas lietas es notiku malā. Es atceros visus pārus, kuriem cepu tortes, visus tapšanas, vešanas procesus. Tikšanās ar pāriem pēc kāzām - mums daudzi ir kļuvuši par patstāvīgajiem klientiem, daudzi vienkārši atnes ziedus pēc kāzām vai atsūta vēstules. Tās ir tik neaizmirstamas un pozitīvas emocijas, gandarījums par paveikto un spēks turpināt. Manā darbā man nauda nav galvenais, protams, bez naudas nevar dzīvot, bet man svarīgākais ir šīs emocijas un pozitīvisms, ko saņemu no saviem klientiem. Tāpēc, es vienmēr esmu teikusi, ka man ir zelta klienti, un es viņus mīlu.


Veiksmi kāzu plānošanā!


Liene Tomsone

www.kukotava.lv

 

zelta_torte.jpg - 42.43 KB

Komentāri (4)

1. krabitis 2011.05.05 14:16

Liels paldies Lienei un īpaši Mārim par fantastisko kāzu torti pagājušā gada jūlijā! Īpašs paldies par vienreizējajām, amizantajām marcipāna figūriņām! Izpildījums bija vienkārši ideāls! :))
Mēs ar vīru noteikti kādiem citiem godiem pasūtīsim pie jums vēl!

2. eggz 2011.05.31 16:59

Tortes tieshaam ir ljoti garshiigas tomeer jaasaka, ka kaazaas kur biju vedeejmaate pavisam nesen es paarliecinaajos, ka laikam jau lielaa pieprasiijuma deelj, bet Kuukotava nepieveersh uzmaniibu nianseem, ko klients veelas un peec tam vienkaarshi ignoree e-pastus vai arii pasaka, ka bez noteiktas sastaavdaljas labaak izskatiijaas kaut gan naudinju jau ir panjeemushi par sho. Arii suutiiju vecmeitu balliitei kuuku pie vinjiem un pie njemshanas laukaa man peekshnji uzlika 1.50Ls pa virsu kaut gan pasuutot man teica ka nekaada papildus samaksa nebuus un figuura jau nu ari nebija sarezhgjiita... bet, kaa jau teicu, ka garshas zinjaa tieshaam ir ljoti labi...

3. ince2012 2012.12.16 14:39

Man ar kūkotavu sanāca pavisam nelāgi un noteikti nevienam to neieteiktu. Viņi (Liene, jo kontaktējos tieši ar viņu) aizmirsa par mūsu pasūtijumu,lai gan tikāmies ar viņu tik vien kā pirms divām nedēļām. Kad trīs dienas pirms kāzām atnācu, lai norunātu precīzu laiku piegādei, izrādījās, ka mūsu pasūtījuma lapa nebija ielikta tur, kur vajag un neviens pat nezināja par tādu pasūtījumu. Rezultātā, dizains, garša un cena izrādījās pavisam savādāka nekā bija sākotnēji runāts. Es biju tādā šokā (iedomājoties vien, ka man trīs dienas pirms kāzām jāmeklē torte), ka visam piekritu un tikai nākamajā dienā pēc kāzām, sapratu, ka man ne tikai neatveda to par ko sākotnēji vienojāmies, bet pat neviens neatvainojās un atlaides vietā tikai pacēla cenu. Vispār ļoti nesmuki!

4. Romualds V 2013.10.03 16:32

2013. gada maijā izvēlējāmies Kūkotavu savas kāzu tortes izgatavošanai.
Tikāmies ar pašu īpašnieci Lieni Tomsoni, kura piedāvāja pagaršot dažādus kūku variantus un uzklausīja mūsu vēlmes.
Parādījām bildi ar vēlamo kūkas izskatu. Liene teica, ka nav nekādu problēmu tādu pagatavot - trīsstāvīgu baltu kūku ar zilām lentām apkārt katrai kūkas kārtai.
Par cik kāzas bija pēc 3 mēnešiem, Liene piedāvāja izgatavot mazāku izmēģinājuma kūku. Piekritām šim piedāvājumam un jūnijā saņēmām mazu izmēģinājuma kūku tieši tādu kā pasūtījām. Apmierināti ar izmēģinājuma kūku, apstiprinājām kāzu datumu un laiku. Kad bija pienākusi kāzu nedēļa, ieradāmies Kūkotavā, lai samaksātu un apstiprinātu galīgo pasūtījumu. Diemžēl pašas Lienes nebija, jo viņai bija atvaļinājums. Puisis pie kases izvilka A4 formāta lapu, kur bija pierakstīts mūsu pasūtījums, bet pasūtījuma laiks nezin kāpēc bija norādīts 17.00. Pēc mūsu aizrādījuma puisis šo laiku pārlaboja uz 14.30 kā mums bija plānots. Samaksājām naudu un devāmies prom.
Kāzu dienā, lai neapgrūtinātu viesus, pasūtījām taksometru, kuram bija jāpaņem kūka 14.30 Kūkotavā un 15.00 jāpaņem no baznīcas puķes un tas viss, lai nesabojātos, uzreiz jāaizved uz viesu namu ārpus Rīgas.
Loti nepatīkams bija pārsteigums, kad 15.15 taksometrs vēl nebija pie baznīcas, lai paņemtu sadāvinātās puķes. Sazvanot taksometra vadītāju izrādījās, ka viņs gaidot Kūkotavā, jo kūka būšot gatava 17.00...
Tā nu taksometra šoferis palika gaidot kūku, kamēr tā izcepsies, bet ziedus nācās likt viesu mašīnās un vadāt pāris stundas karstumā līdzi jaunajam pārim ar visām izrietošajām sekām.
Bet ar to, protams, Kūkotavas "patīkamie" pārsteigumi nebeidzās...
Kad viesu namā tika iznesta kāzu kūka, tad tā izrādījās vienkārši balta kūka ar dažām zilām puķītēm. Līgava, kura cītīgi un rūpīgi 5 mēnešus skaņoja visu dekorāciju kompozīcijas un krāsas, tika novesta līdz asarām.
Atgriežoties no kāzu ceļojuma, pēc nedēļas iegriezāmies Kūkotavā ar pretenzijām, kur arī sastapām pašu Lieni Tomsoni.
Uz mūsu pretenzijām viņa atbildēja, ka konditore vienkārši uz lapas nebija pamanījusi laboto laiku.
Par kūkas izskatu Liene teica noskaidros un, atgriežoties no virtuves, paziņoja, ka zilās dekorāciju puķes vēl esot kastē palikušas, bet par zilajām lentām nemākot neko pateikt. Tikšot veikta izmeklēšana. Liene lūdza atsūtīt kūkas bildes un piedāvāja kompensācijai izgatavot kūku atkāzām.
Diemžēl pēc bilžu nosūtīšanas Liene vairs telefona klausuli necēla 2 nedēļu garumā un atkāzās iztikām ar pašu gatavotu kūku.
Ja gribat sabojāt savu kāzu dienu - Kūkotavas bezatbildīgais kolektīvs jums palīdzēs par labu samaksu.
iepriekšējā (lapa 1 ) nākamā

Pievienot komentāru

Tikai reģistētie lietotāji var pievienot komentārus